Vitajte na Polomke

Polomka - územím i počtom obyvateľov najväčšia obec na Horehroní. Malebná dedina s bohatou históriou a etnografickým dedičstvom, obklopená čarokrásnou, ale aj drsnou prírodou. Výnimočná charakteristickým nárečím, ktoré nie je podobné nárečiu v žiadnom inom regióne Slovenska. Aj dnes je možné stretnúť v Polomke staršie ženy oblečené v ľudovom kroji a počas sviatkov, najmä cirkevných, si kroj obliekajú aj muži, deti a mládež.
Ale nielen históriou žije obec. Neustále sa rozvíja, postupne sa buduje občianska vybavenosť, i rôzne atrakcie pre obyvateľov, i návštevníkov.
čítajte viac

Rozhľadňa Polomské očko - vyhliadková veža nachádzajúca sa na najvyššom bode svahu tunajšieho lyžiarskeho strediska v nadmorskej výške 906m. Samotná veža je vysoká 30m a ponúka nádherné panoramatické pohľady na široké okolie až po majestátnu Kráľovú hoľu.
čítajte viac

Náučný chodník Voľchovô - 7 zastávok, 8,5 km. Začína na hornom parkovisku lyžiarskeho strediska a pokračuje ..  to už je najlepšie vidieť osobne.
čítajte viac

Fontána v parku pred kultúrnym domom láka návštevníkov najmä po súmraku, kedy najlepšie vyniknú nekonečné variácie vody a farieb ..
čítajte viac

Pre Polomčanov

Projekt Včela naša každodenná podporil Banskobystrický samosprávny kraj
24.11.2020

Obci Polomka bola poskytnutá dotácia vo výške 1 000,- € v rámci projektu Včela naša každodenná. Z ...

RÚVZ Banská Bystrica hľadá záujemcov o meranie radónu v ovzduší rodinných domov
12.11.2020

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Banskej Bystrici  hľadá záujemcov o meranie radónu v ovzduší rodinných...

Pokračovanie prerušeného zberu TKO
10.11.2020

Firma Brantner Gemer s.r.o. oznamuje občanom, že štvrtok 12. novembra od ranných hodín bude pokračovať v zbere TKO v...

Kalendár podujatí

24.11.2020
Obci Polomka bola poskytnutá dotácia vo výške 1 000,- € v rámci projektu Včela naša každodenná. Z vlastných zdrojov obce a s finančnou podporou Banskobystrického samosprávneho kraja boli vyhotovené úle a zakúpené včelárske...
12.11.2020
Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Banskej Bystrici  hľadá záujemcov o meranie radónu v ovzduší rodinných domov vo vybratých okresoch Banskobystrického kraja a Žilinského kraja. Bližšie informácie nájdete v priloženom...
10.11.2020
Firma Brantner Gemer s.r.o. oznamuje občanom, že štvrtok 12. novembra od ranných hodín bude pokračovať v zbere TKO v dolnej časti obce, kde pre technickú príčinu v pondelok nebol tuhý komunálny odpad vyzbieraný.