Vitajte na Polomke

Polomka - územím i počtom obyvateľov najväčšia obec na Horehroní. Malebná dedina s bohatou históriou a etnografickým dedičstvom, obklopená čarokrásnou, ale aj drsnou prírodou. Výnimočná charakteristickým nárečím, ktoré nie je podobné nárečiu v žiadnom inom regióne Slovenska. Aj dnes je možné stretnúť v Polomke staršie ženy oblečené v ľudovom kroji a počas sviatkov, najmä cirkevných, si kroj obliekajú aj muži, deti a mládež.
Ale nielen históriou žije obec. Neustále sa rozvíja, postupne sa buduje občianska vybavenosť, i rôzne atrakcie pre obyvateľov, i návštevníkov.
čítajte viac

Rozhľadňa Polomské očko - vyhliadková veža nachádzajúca sa na najvyššom bode svahu tunajšieho lyžiarskeho strediska v nadmorskej výške 906m. Samotná veža je vysoká 30m a ponúka nádherné panoramatické pohľady na široké okolie až po majestátnu Kráľovú hoľu.
čítajte viac

Náučný chodník Voľchovô - 7 zastávok, 8,5 km. Začína na hornom parkovisku lyžiarskeho strediska a pokračuje ..  to už je najlepšie vidieť osobne.
čítajte viac

Fontána v parku pred kultúrnym domom láka návštevníkov najmä po súmraku, kedy najlepšie vyniknú nekonečné variácie vody a farieb ..
čítajte viac

Pre Polomčanov

Tenisový turnaj o pohár starostu obce 7.9.2019
08.08.2019

Pozývame tenistov z našej obce a priateľov tenisu na V. ročník turnaja o pohár starostu obce, ktorý sa uskutoční 7.9...

Nočná hasičská súťaž 6.7.2019
02.07.2019

Občianske združenie HASIČ a DHZ Polomka
Vás srdečne pozývajú na XII. ročník nočnej hasičskej súťaže, zároveň...

Kalendár podujatí

07.09.2019
Pozývame tenistov z našej obce a priateľov tenisu na V. ročník turnaja o pohár starostu obce, ktorý sa uskutoční 7.9.2019 (sobota), začiatok o 08:30h na multifunkčnom ihrisku v Polomke. Štartovné ako vždy 0 €, k dispozícii...
27.07.2019
Milí folklóristi, aj nefolklóristi dávame vám na známosť, že aj napriek veľkému výskytu letných festivalov, by sme radi zabojovali o vašu priazeň a pozvali Vás na štvrté pokračovanie obľúbeného stretnutia Horehroncov, ktoré...
06.07.2019
Občianske združenie HASIČ a DHZ Polomka Vás srdečne pozývajú na XII. ročník nočnej hasičskej súťaže, zároveň 7.ročník Memoriálu Michala Oceľa O putovný pohár Michala Oceľa 6. júla 2019 – sobota o 22:00 na futbalovom ihrisku...