Novinky

 • Uzavretie miestnej komunikácie z dôvodu rekonštrukcie

  • Publikované dňa: 18 august 2022
  • Autor: kultura

  Od pondelka 22.8.2022 bude uzavretá miestna komunikácia ulice SNP od hlavnej križovatky na hor po rázcestie ulíc SNP a Ždiarska z dôvodu pokládky asfaltového koberca denne od 7.00 hod do večerných hodín, respektíve do ukončenia prác. je možné, že cesta bude uzavretá niekoľko dní. Z uvedeného dôvodu nebude ani premávať autobus na zastávku a od zastávky Polomka- konečná. Uzavreté bude aj námestie pred Nákupným strediskom až do odvolania.

 • Odstávka elektrickej energie 20.6.2022

  • Publikované dňa: 23 máj 2022
  • Autor: kultura

  Oznámenie o prerušení distribúcie elektriny

  Stredoslovenská distribučná a.s, oznamuje, že v termíne od: 20.06.2022 10:30:00 do: 20.06.2022 14:30:00  bude vo Vašej obci prerušená distribúcia elektriny z dôvodu plánovaných prác na zariadeniach distribučnej sústavy prevádzkovateľa distribučnej sústavy spoločnosti Stredoslovenská distribučná, a.s.. Obmedzená distribúcia elektriny bude pre odberné miesta v miestnej časti Hámor

 • Povinnosti vlastníkov poľnohospodárskej pôdy

  • Publikované dňa: 5 máj 2022
  • Autor: kultura

  Okresný úrad Brezno, pozemkový a lesný odbor u p o z o r ň u j e. .a...v y z ý v a, každého vlastníka, nájomcu a správcu poľnohospodárskej pôdy, aby zabezpečili základnú starostlivosť o poľnohospodársku pôdu ako to ustanovuje platná legislatíva.

  Upozornenie okresného úradu

 • Deň matiek na Bučniku

  • Publikované dňa: 2 máj 2022
  • Autor: kultura

  Pozývame celé rodiny na Bučnik stráviť sviatočný víkend, ktorého súčasťou je Deň matiek. V sobotu 7. mája a v nedeľu 8. mája od 10.00 do 17.00 hod. Pre deti bude pripravené kreatívne tvorenie a výroba darčekov pre mamičky k sviatku, možnosť fotenia s hotovou fotografiou na pamiatku. Materiál na výrobu darčekov bude k dispozícii za úhradu. Rodičia a starí rodičia môžu tvorivý čas detí stráviť pri rôznom občerstvení podľa chuti, vynikajúcom zákusku a kávičke.

 • Víkendová škola jazdenia na Bučniku od 26.3.2022 - aktualizované

  • Publikované dňa: 14 marec 2022
  • Autor: kultura

  Víkendová škola jazdenia na Bučniku

  Počas víkendových dní, počnúc víkendom - sobota 9.4.2022 a nedeľa 10.4.2022 - počas každého druhého víkendu v priebehu jarných a letných mesiacov, sa v lyžiarskom stredisku Polomka Bučnik uskutoční Škola jazdenia v čase od 11.00  do 14.00 hod. za priaznivého počasia. Koníky a inštruktori Vás budú očakávať na hornom parkovisku. Časové intervaly jazdenia sa budú upresňovať podľa záujmu na tel. čísle 0949 402 263 u pána Lišucha.

 • Nebezpečenstvo vypaľovania trávy

  • Publikované dňa: 11 marec 2022
  • Autor: kultura

  S príchodom jarných dní sa každoročne v prírode vytvárajú podmienky pre zvýšené nebezpečenstvo vzniku požiarov. Za nebezpečné sa považuje hlavne jarné obdobie a obdobie dlhotrvajúceho suchého a teplého počasia, ktoré vytvára priaznivé podmienky pre vznik požiaru a jeho rozšírenie. S jarným obdobím je spojené „jarné upratovanie“, kedy väčšina z nás dôkladne poupratuje všetky obytné i hospodárske budovy, odstraňujeme nepotrebné predmety a prebytočný, väčšinou horľavý materiál.

 • Vodárenská spoločnosť oznamuje

  • Publikované dňa: 7 marec 2022
  • Autor: kultura

  Stredoslovenská vodárenská prevádzková spoločnosť, a.s :

           Oznamuje občanom obce, že z dôvodu pretrvávajúcej pandémie Covid-19 a s tým súvisiacim  obmedzeným  počtom  zamestnancov nebude v mesiaci marec  realizovať  odpočty  vodomerov v našej obci.

           K vystaveniu faktúry na základe skutočnej spotreby môžu odberatelia nahlásiť stav vodomeru nasledovnými spôsobmi:

 • Aktualizované -Materiálna pomoc pre Ukrajinu

  • Publikované dňa: 7 marec 2022
  • Autor: kultura

  Dobrovoľníci v našej obci organizujú pomoc pre rodiny s deťmi nachádzajúce sa vo vojnových oblastiach v Ukrajine a ubytovaných na Slovensku. Zbierajú sa trvanlivé potraviny s dostatočnou záručnou dobou, hygienické potreby, hračky pre všetky vekové kategórie, oblečenie pre deti rozdelené podľa veľkostí, zabalené a označené v krabiciach, deky, paplóny a obliečky na paplóny, oblečenie a hygienické potreby aj pre dospelých. Prosíme, aby oblečenie a textilné výrobky a hračky boli čisté, opraté.

 • Pomoc pre Ukrajinu

  • Publikované dňa: 2 marec 2022
  • Autor: kultura

  Vážení občania

  Združenie miest a obcí zriadilo na pomoc Ukrajine transparentný účet. Na tento účet môžu prispievať nielen obce ako samosprávne subjekty, ale aj občania týchto obcí a teda aj Polomky. Svoju solidaritu môžete prejaviť finančným príspevkom na transparentný účet s názvom ZMOS_POMOC_UKRAJINE  SK25 0900 0000 0051 8801 0894