Polomské očko

Polomské očko

976 66 Polomka

Súradnice: 48°50'3"N, 19°51'57"E

Rozhľadňa Polomské očko je vyhliadková veža situovaná nad stredoslovenskou obcou Polomka v nadmorskej výške 906m. Samotná veža je vysoká 30m a nachádza sa na najvyššom bode svahu tunajšieho lyžiarskeho strediska. Výborné výhľady si môžete vychutnať, ak si vyšliapete kolmo nahor zjazdovkou v dĺžke cca 2 km.

Cesta je rovnaká ako cesta do strediska, takže buď pôjdete po ceste I/66 smerom od Brezna alebo cestou I/66 smerom od Popradu.

Výhľady z rozhľadne Polomské očko sú kruhové. Zaujme pohľad na sever na hrebeň Nízkych Tatier a rozľahlé lesy v smere na juh na Muránsku planinu. Najzaujímavejší je však pohľad na samotnú Polomku a veľkú časť doliny Hrona, ktoré vidno ako na dlani. 

Uchváti vás nielen krásne blízke okolie, ale aj výhľady. Zo severnej strany vidieť časť krajiny od Brezna po Pohorelú, z južnej strany zas Slovenské Rudohorie. Zároveň si užijete prechádzku až hore, pretože od parkoviska záujemcov čaká 45-minútová túra.

K dispozícii je prístrešok spolu s miestom na sedenie. Cestou na vrchol veže musíte zdolať 142 schodov. Veža vysoká 30 metrov vám následne ponúkne krásne výhľady na Horehronie. Na vrchole sa viete prejsť okolo celej veži po železnej konštrukcii. Ku krásnym výhľadom tak budete mať aj trochu adrenalínu.